Ústredie Sociálnej poisťovne informuje

Pozor: Rodičia na OČR musia poslať Sociálnej poisťovni čestné vyhlásenie!

26.03.2020

Sociálna poisťovňa upozorňuje všetkých poistencov, ktorí si v súvislosti s pandémiou koronavírusu uplatnili alebo ešte len uplatnia nárok na dávku ošetrovné (OČR), že musia do príslušnej pobočky poslať čestné vyhlásenie. Ide v ňom o oznámenie skutočností potrebných pre nárok na výplatu ošetrovného za príslušný mesiac. Sociálna poisťovňa potrebuje poznať presné dni, kedy sa ktorý rodič o dieťa staral.

Na tento účel Sociálna poisťovňa pripravila formulár/tlačivo tu: Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné v súvislosti so šírením nákazy koronavírusu aj s postupom Ako vyplniť čestné vyhlásenie tu: https://www.socpoist.sk/opatrenia-socialnej-poistovne-v-suvislosti-s-novym-koronavirusom/68337s.

Toto čestné vyhlásenie musí Sociálnej poisťovni poslať každý rodič osobitne za seba ku koncu každého mesiaca, za ktorý žiada vyplatiť ošetrovné.

Vzhľadom na blížiaci sa koniec mesiaca marec je potrebné zaslať čestné vyhlásenie čím skôr (ak nebude dodržaný termín – koniec mesiaca – nárok na výplatu dávky nezanikne, ale bude vyplatená až po doručení tohto dokladu).

Všetky kontakty (e-mailové adresy, poštové adresy a telefónne kontakty) na pobočky nájdete tu: Kontakty – pobočky

Uprednostnite zaslanie e-mailom – výhradne na jednu e-mailovú adresu pobočky: E-mailové adresy pobočiek SP

Oznámenie o zatvorení škôl až do odvolania

Mesto Sabinov ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení po vyhlásení mimoriadnej situácie vládou SR, v súlade s rozhodnutím Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR dňa 24.3.2020 po zasadnutí vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu  SR rozhodol, že školy a školské zariadenia

zostanú naďalej zatvorené až do odvolania

z dôvodu zabránenia šírenia sa  respiračného ochorenia, vyvolaného novým koronavírusom

SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť tento súbor (Oznámenie - zatvorenie škôl- všetky.pdf)Oznámenie - zatvorenie škôl- všetky.pdf191 kB

Rozhodnutie o prerušení výchovno-vzdelávacieho procesu v súvislosti s výskytom koronavírusom

Mesto Sabinov ako zriaďovateľ škôl a školských zariadení po vyhlásení mimoriadnej situácie vládou SR v zmysle Usmernenia Ministerstva školstva v Bratislave zo dňa 11. 3. 2020 a v súlade s §6 ods. 10 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov v súvislosti so šírením respiračného ochorenia, vyvolaného novým koronavírusom COVID-9.

prerušuje výchovno - vzdelávací proces

od 16. marca 2020 - do 30. marca 2020

vo všetkých školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Stiahnuť tento súbor (doc049809.pdf)doc049809.pdf44 kB

Darujte nám 2% z dane

Vážení rodičia, priatelia školy.

Aj v tomto roku Vás touto cestou dovoľujeme osloviť so žiadosťou o finančnú podporu pre našu školu - naše deti. Dovoľujeme si uchádzať sa o Vašu priazeň v rámci možnosti poskytnutia  2% resp. 3% zaplatených daní.

Finančné prostriedky budú použité v prospech detí MŠ 17. novembra - skvalitnenie

výchovno-vzdelávacích aktivít naších detí.

Potrebné tlačivá nájdete na nástenkách v jednotlivých triedach.

Ak ste právnická alebo fyzická osoba - živnostník

Priamo v daňovom priznaní vyplňte kolónky na poukázanie 2% dane.

Naše identifikačné údaje

IČO: 42085152

Právna forma: Občianske združenie

Obchodné meno (názov): Klub rodičov a priateľov MŠ 17. novembra Sabinov

Ulica: ul. 17. novembra

Číslo: 42

PSČ: 083 01

Obec: Sabinov

Ak ste zamestnanec:

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vyhotovil Potvrdenie o zaplatení dane.

Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane (príloha)

Obe tlačivá doručte na príslušný Daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Všetkým za prejavenú ochotu a pomoc v mene Vašich detí  vopred ďakujeme.

SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť tento súbor (Vyhlásenie-2020-DP-2019-editovateľné.pdf)Vyhlásenie-2020-DP-2019-editovateľné.pdf513 kB