Režim dňa

Počas dňa sa vystriedajú rôzne aktivity. Jednotlivé aktivity sa snažíme proporcionálne zaraďovať tak, aby sa deti na každú z nich naplno sústredili. Následný harmonogram Vám poskytne predstavu, ako vyzerá bežný deň v prostredí materskej školy.

Režim dňa v materskej škole

6.00-7.00    Schádzanie detí v zbernej triede "marhuľa", hry a činnosti podľa výberu detí
7.00-9.30  Hry a hrové činnosti podľa výberu detí vo svojej triede, zdravotné cvičenie
   Činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stolovanie)
 9.30  Vzdelávacie aktivity, pobyt vonku
 11.30  Činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stolovanie), príprava na odpočinok
 12.30  Odpočinok
 14.30  Činnosti zabezpečujúce životosprávu (osobná hygiena, stolovanie)
 15.00  Vzdelávacie aktivity, hry a činnosti podľa výberu detí, pobyt vonku
 16.00-16.30  Sústredenie detí v zbernej  triede "marhuľa", hry a činnosti podľa výberu detí, pobyt vonku

Zamestnanci

Ľudmila Tomanová - pomocná kuchárka

Adela Záletová - pomocná kuchárka

Identita školy

Našou prioritou je, aby deti počas dochádzky do materskej školy získali potrebné vedomosti a zručnosti, aby ich vedeli vždy správne použiť, aby si rozvíjali kľúčové spôsobilosti, boli komunikatívne, tvorivé.

Tento cieľ sa nesie celým Školským vzdelávacím programom s názvom "Dieťa sa hrá a spoznáva svet".

Dávať šancu každému dieťaťu, aby sa rozvíjalo podľa svojich schopností a bolo mu umožnené zažiť úspech, je jedným z cieľov našej práce. Pri uplatňovaní cieľov predprimárneho vzdelávania zohľadňujeme potrebu celostného rozvoja osobnosti dieťaťa a vyvážene rozvíjame psychomotorickú, kognitívnu, sociálno-emocionálnu i morálnu stránku dieťaťa. V predškolskom veku má výchova a vzdelávanie činnostný a procesuálny charakter, preto všeobecné i špecifické ciele smerujeme k rozvoju elementárnych základov kľúčových kompetencií. Vo výchove a vzdelávaní prihliadame na rôzne sociokultúrne a socio-ekonomické rodinné zázemie detí, venujeme sa primerane každému dieťaťu, rešpektujeme multikultúrnosť rodín. Materská škola zabezpečuje podmienky na vzdelávanie detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami tak, aby mali rovnocenný prístup vo vzdelávaní. Deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami majú vypracovaný individuálny výchovno-vzdelávací program.